1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rusya'nın Sochi Şehrine Çalışmak İçin Giden İşçiler Paralarını Alamadıkları Gerekçesiyle Geri Döndüler

Rusya'nın Sochi Şehrine Çalışmak İçin Giden İşçiler Paralarını Alamadıkları Gerekçesiyle Geri Döndüler

Rusyanın  Sochi Şehrine Çalışmak İçin Giden İşçiler Paralarını Alamadıkları Gerekçesiyle Geri Döndüler
A+A-

Türkiye'den 17 kişilik ekibiyle birlikte Rusya'nın Sochi şehrine çalışmak için giden İsmet Güven, muhatap bulup paralarını alamadıkları belirterek buraya çalışmak için gidecekleri uyardı. Türkiye'n

Türkiye'den 17 kişilik ekibiyle birlikte Rusya'nın Sochi şehrine çalışmak için giden İsmet Güven, muhatap bulup paralarını alamadıkları belirterek buraya çalışmak için gidecekleri uyardı.
Türkiye'nin çeşitli illerinden biraya geldikleri 17 kişilik ekibiyle birlikte Sochi'deki tren garında çalışmaya gittiklerini ifade eden Güven, "Türkiye'den Sochi'ye 17 işçi götürdüm. Bize her türlü anlaşma olacağını söylediler. Türkiye'den kendileriyle görüştüğümde anlaşma, sözleşmeniz var mı dedim. Onlarda hayır da demediler, yok da demediler. Bize her şeyimizle ilgileneceklerini söylediler. Oraya vardığımızda bizi taşarönün taşarönüne, sıradan bir kişiye vererek çalışacaksınız dediler. Kimimiz bir hafta, kimimiz 10 gün çalıştık ancak hiç birimiz paramızı alamadık. Bizi tehdit ederek kötü muamele yaptılar. Hatta bizi polise bile verdiler. Yol paramızı dahi alamadık. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu'nun danışmanları bize yardımcı olarak yol paralarımızı sağlaması sayesinde Türkiye'ye döndük. Gemi ile Trabzon'a geldikten sonra diğer illere gidecek olan arkadaşlarımızın yol parası yine sayın bakanımızın danışmanları tarafından karşılandı" dedi.
(OK-EK-Y)

09.12.2012 11:45:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT