1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rusya: "israil Saldırısı Bm Tüzüğünün Ciddi İhlalidir Ve Kabul Edilemez" Moskova

Rusya: "israil Saldırısı Bm Tüzüğünün Ciddi İhlalidir Ve Kabul Edilemez" Moskova

Rusya: israil Saldırısı Bm Tüzüğünün Ciddi İhlalidir Ve Kabul Edilemez  Moskova
A+A-

Rusya, İsrail tarafından Suriye'ye yapılan hava saldırısı sonrası yaptığı açıklamada endişesini dile getirerek "Böyle bir saldırı BM tüzüğünün ciddi bir ihlalidir ve kabul edilemez" dedi. Rusya Dışiş

Rusya, İsrail tarafından Suriye'ye yapılan hava saldırısı sonrası yaptığı açıklamada endişesini dile getirerek "Böyle bir saldırı BM tüzüğünün ciddi bir ihlalidir ve kabul edilemez" dedi.
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova yaptığı açıklamada "Başkent Şam'a çok da uzak olmayan Suriye'deki tesislerin İsrail hava saldırısında hedef alınmasından derin endişe duyuyoruz. Eğer saldırı bilgisi doğruysa, bağımsız bir ülkeye sebepsiz yere yapılan bir saldırı BM tüzüğünün ciddi bir ihlalidir ve kabul edilemez. Hiçbir sebep bunu haklı çıkaramaz ve bu konuda gerekeni tedbirleri alırız" dedi.
Son yıllarda Rusya ve İsrail arasındaki ticari ve ekonomik bağların gelişmesiyle iki ülke arasındaki ilişkiler güçlenmişti. Ancak Moskova raporlarına göre Esad'ın Rusya'nın yakın bir müttefiki olması nedeniyle Rusya ile İsrail arasındaki ilişkilerin bozulabileceği belirtiliyor.
(ES-MS-D)

31.01.2013 13:28:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT