1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rumlar Ekonomik Krize Rağmen Türkiye'den Vazgeçmiyor Lefkoşa

Rumlar Ekonomik Krize Rağmen Türkiye'den Vazgeçmiyor Lefkoşa

Rumlar Ekonomik Krize Rağmen Türkiyeden Vazgeçmiyor  Lefkoşa
A+A-

Kıbrıslı Rumların Ercan Havaalanı üzerinden Türkiye ziyaretleri Ocak ayında da hız kesmedi. Fileleftheros Gazetesi, JCC şirketinin kredi kartı harcama verilerine dayandırarak verdiği haberinde, Kıb

Kıbrıslı Rumların Ercan Havaalanı üzerinden Türkiye ziyaretleri Ocak ayında da hız kesmedi.
Fileleftheros Gazetesi, JCC şirketinin kredi kartı harcama verilerine dayandırarak verdiği haberinde, Kıbrıslı Rumların Ocak ayında Ercan üzerinden Türkiye'ye gitmek için kredi kartıyla satın aldıkları biletlerin karşılığının 212 bin euro olduğunu yazdı. Habere göre Kıbrıslı Rumlar, bu miktarın 77 bin 495 eurosunu KKTC'de, 135 bin 346 eurosunu ise Türkiye'de uçak bileti satın almak için kullandı. Gazete, KKTC'den İstanbul'a gidiş dönüş biletinin 75 euro kadar olduğunu, bu miktarın da Larnaka-Atina, Atina-İstanbul güzergahını kullanarak zaman ve para kaybetmek istemeyen Kıbrıslı Rumlara cazip geldiğini kaydetti.
Haberde ayrıca Rumların, KKTC'deki otellerde 178 bin euro, Türkiye'deki otellerde ise 100 bin euro harcadıkları belirtilirken; KKTC'deki kumarhanelerde harcanan paranın ise 65 bin euro olduğu vurgulandı. Gazete, "aynı maksat için" Türkiye'de harcanan miktarın ise 17 bin 348 euro olduğunu iddia etti.
(MG-CTŞ-CC-D)

09.02.2013 17:56:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT