1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. RTÜK Kılıçdaroğlu'na 'hakaret' için ceza verdi

RTÜK Kılıçdaroğlu'na 'hakaret' için ceza verdi

RTÜK Kılıçdaroğlu'na 'hakaret' için ceza verdi
A+A-

Barış Yarkadaş'ın hakaret şikayeti sonuçlandı. RTÜK, Kanal A'ya Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaretten ceza verdi.

RTÜK, Kanal A’da Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan hakaretleri şikayet eden CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın başvurusunu sonuçlandırdı. RTÜK, Kanal A’ya para cezası verdi.

Medyaradar.com’un haberine göre, CHP’li Yarkadaş’ın başvurusunu sonuçlandıran RTÜK, kanala 6112 sayılı kanunun 8’nci Maddesinin 1/ (ç) ve (i) bendleri kapsamında yaptırım uygulanma kararı aldı. Böylece ‘Kanal A’ kanalının RTÜK’e para cezası ödemesi de kesinleşti.

Kararın ardından açıklama yapan Yarkadaş, cumhuriyetin kurucuları ve kurucu değerlerine olan sistematik saldırıların sürdüğünü hatırlatarak, “Bu iftira ve hakaretlere sessiz kalacağımızı düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Yapılan her hakarete ve iftiraya hukuki yollardan cevap vereceğiz. Ekranlar partimize ve kurucu değerlerine hakaret edenlere ne yazık ki; sonuna kadar açılıyor. Bu hakaretleri yargıya da taşıyoruz. RTÜK, partimize ve genel başkanımıza, pervasızca iftiraların atıldığı programın yayınlandığı kanala yaptırım uygulama kararı verdi. CHP’yi terör örgütleriyle aynı cümlede kullanmak hiç kimsenin hadi değildir ” dedi. Gazeteduvar

A+A-

HABERE YORUM KAT