1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rousseff, Elysee'de Kırmızı Halıyla Karşılandı Tansu Sarıtaylı Paris

Rousseff, Elysee'de Kırmızı Halıyla Karşılandı Tansu Sarıtaylı Paris

Rousseff, Elyseede Kırmızı Halıyla Karşılandı  Tansu Sarıtaylı    Paris
A+A-

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, Paris temasları çerçevesinde dün ilk olarak Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldi. Hollande, Brezilyalı mevkidaşını Elysee Sarayı'nda kırmı

Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, Paris temasları çerçevesinde dün ilk olarak Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldi. Hollande, Brezilyalı mevkidaşını Elysee Sarayı'nda kırmızı halı ile karşıladı.
Görüşmede eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy döneminde imzalanan işbirliği protokollerinin uygulanma süreci, iki ülke arasındaki ticari ve siyasi ilişkiler olmak üzere ekonomi ağırlıklı bir gündemin masaya yatırıldığı bildirildi. Görüşmede ayrıca, uzun süredir tartışılan nükleer denemeler konusunun da ele alındığı öğrenildi. Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmenin ardından Hollande ve Rousseff ortak basın toplantısı düzenledi. Liderler, ekonomik ve ticari işbirliği konularını görüştüklerini ve Brezilya'nın Fransa'dan satın almayı düşündüğü savaş uçağı konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.
Kalabalık bir işadamı heyetiyle Paris'e gelen Rousseff'in ziyaretiyle iki ülke ilişkilerini gelecek 10 yıl için daha ileriye götürmesi bekleniyor.
(CC-D)

12.12.2012 11:58:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT