1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rölyef Kursu" Devam Ediyor

Rölyef Kursu" Devam Ediyor

Rölyef Kursu Devam Ediyor
A+A-

Uzunköprü Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan "3 Boyutlu Şekillendirme (Rölyef) Kursu" hız kesmeden devam ediyor. Kursa katılan kursiyerler çalışmalarından örnekler oluşturdukça kursa olan i

Uzunköprü Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan "3 Boyutlu Şekillendirme (Rölyef) Kursu" hız kesmeden devam ediyor.
Kursa katılan kursiyerler çalışmalarından örnekler oluşturdukça kursa olan ilginin ve talebin arttığı gözleniyor. Açılan kursun amacının kursiyerleri sosyal hayata kazandırmayı, onları sosyalleştirmeyi, kursiyerlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı, kendilerine olan güvenlerini arttırmak olduğunu belirten kurs öğreticisi Cavidan Atik, "Rölyef'in yanında kursumuzda ayrıca ahşap boyama ve koza boyama gibi sanatları da uygulamayı düşünüyoruz." şeklinde konuştu.33 Kursiyer ile Haziran ayına kadar devam edecek olan rölyef kursu bayanların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kursun tamamlanmasından sonra kursiyerlerin evlerinde de bu işi sürdürebileceği ifade eden kurs öğreticisi Cavidan Atik, Rölyef hakkında ayrıca şu bilgileri verdi: "Rölyef Fransızca kökenli bir kelime. Genellikle tarihi yapıların veya insan figürlerinin, modele uygun çalışmaların yardımcı malzemeler ile tabloya boyut vererek yerleştirilmesi anlamına geliyor. Örneğin fotokopisi mevcut olan evin, boyutlandırarak tabloya aktarılması, ağaçların, boyutlandırılması, insan figürlerinin boyutlandırılarak çalışılması tamamen rölyef çalışmaları kapsamında. Kursa katılmak isteyen Uzunköprülü bayanlar Buğdaycı İşmerkezi'nde bulunan Atölyemize bekliyoruz."

(MA)

20.12.2012 19:14:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT