1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Rockwell Automatıon, İtü'de Otomasyon Laboratuvarı Açtı

Rockwell Automatıon, İtü'de Otomasyon Laboratuvarı Açtı

Rockwell Automatıon, İtüde Otomasyon Laboratuvarı Açtı
A+A-

Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden Rockwell Automation, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde endüstriyel otomasyon ve hareket kontrolü laboratuvarı açtı. Türkiye'de 1993 yılında kur

Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden Rockwell Automation, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde endüstriyel otomasyon ve hareket kontrolü laboratuvarı açtı.
Türkiye'de 1993 yılında kurulan, ABD'nin otomasyon konusunda lider şirketi Rockwell Automation, Türkiye'de de hem global hem de yerli markalara hizmet veren fabrika otomasyonlarında lider bir şirket. Dünyada 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren, 6.26 milyar dolar global cirosuyla hızla büyümeye devam eden ve 22 bin kişiye istihdam sağlayan Rockwell Automation, aynı zamanda 'dünyanın en büyük endüstriyel otomasyona ve bilgiye adanmış şirketi' unvanına sahip.
Komple bir tesis otomasyonundan yönetim bilgi sistemlerine kadar geniş bir yelpazeye sahip olan sistem ve çözümleri sunan Rockwell Automation, tüketici ürünleri imalatı ve ağır sanayi alanlarında hemen her tür endüstriye çözüm üretiyor. Otomasyon sektöründe yazılım geliştirmeye de önem veren Rockwell Automation Türkiye, sadece kontrol yazılımlarını değil, aynı zamanda yönetim, üretim, planlama, optimizasyon, kalite ve performans yazılımları da üretiyor.

"2008'DEN BERİ TÜRKİYE'NİN ÖNEMLİ MARKALARINA HİZMET VERMEKTEYİZ"
Rockwell Automation merkezi yönetiminin, Rockwell Automation Türkiye'nin son yıllardaki hızlı büyümesine büyük önem göstermekte olduğunu ve bu sayede Türkiye'deki yatırımlarını arttırdıklarını belirten Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan, "Gerçekleştirdiğimiz büyüme performansı ile Rockwell Automation Türkiye olarak dünya merkezinin ilgi odağı haline geldik. Geliştirdiğimiz otomasyon sistemleri Türkiye'de farklı sistemler ve farklı markalar ile entegre olarak çalışabilme özelliğine sahip. Bu sayede çalıştığımız müşterilerimize hem maliyet avantajı sağlıyoruz hem de istenilen her ihtiyaca yönelik hizmetler sunabiliyoruz. Türkiye'de ilk olarak global markalara hizmet vererek çalışmalarımıza başladık. 2008 yılından beri ise Türkiye'nin önemli markalarına hizmet vermekteyiz. Tüm bu çalışmalarımız ile merkezimiz ABD tarafından onaylanan bir laboratuvar bağışının İTÜ'ye yapılması konusunda da onay aldık" dedi.

İTÜ'YE YENİ OTOMASYON LABORATUVARI
Türkiye'nin büyüme potansiyelini gören ve Türkiye'deki teknik eğitimin kalitesini önemseyen Rockwell Automation, İTÜ'de otomasyon laboratuvarını faaliyete geçirdi. Açılış programına İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, şirketin Orta Doğu Bölge Direktörü Neil Enright ve Global İş Geliştirme Müdürü Joe Kann da katıldı.
Açılışı gerçekleştirilen proje yatırımıyla birlikte üniversite öğrencileri, uygulamalı olarak otomasyon sistemlerinin işleyiş şekillerini öğrenebilecek.
(İHA-OK-Y)

19.02.2013 17:27:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT