1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rize'de Duvarlar Çiçek Açıyor

Rize'de Duvarlar Çiçek Açıyor

Rizede Duvarlar Çiçek Açıyor
A+A-

Rize Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü park ve bahçelerin yapmış olduğu çalışmalar kapsamında yapılan bitkilendirme çalışmaları devam ediyor. Şehrin belirli noktalarında uygulanan lale dikimlerinin ard

Rize Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü park ve bahçelerin yapmış olduğu çalışmalar kapsamında yapılan bitkilendirme çalışmaları devam ediyor.
Şehrin belirli noktalarında uygulanan lale dikimlerinin ardından sıra duvarların bitkilerle renklendirilmesine geldi. Özellikle büyükşehir belediyelerinde uygulanan duvar bahçe ile Rize şehir merkezinde bulunan viyadük köprü ayaklarında kendiliğinden otomatik sulama sistemli çiçekler dikilerek renklendiriliyor. Rize Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler ekiplerince 'Dikey Peyzaj' olarak da adlandırılan bu çalışma başlangıç olarak Çiftekavak mevkiinde duvarda, merkez kavşakta köprü ayaklarında 300 m2'lik bir alanda uygulanıyor.
Üstüste yerleştirilen saksılardaki bitkilerin sulaması damlama yöntemi ile gerçekleştirilecek. Rize Belediyesi tarafından yapılan bitkilendirme çalışmasında, daha dayanıklı olduğu düşünülen sukulent bitkiler tercih ediliyor.
(GF-ÖS-Y)

14.12.2012 14:46:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT