1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rize'de Bal Ormanı 'nın Projelendirilmesinde Sona Yaklaşıldı

Rize'de Bal Ormanı 'nın Projelendirilmesinde Sona Yaklaşıldı

Rizede Bal Ormanı nın Projelendirilmesinde Sona Yaklaşıldı
A+A-

Rize'de bol ormanının projelendirilmesinde sona yaklaşıldı. Türkiye'de arıcılığın geliştirilmesi ve arıcıların sorunları ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü ve konu ile özel olarak ilgilendiğini

Rize'de bol ormanının projelendirilmesinde sona yaklaşıldı.
Türkiye'de arıcılığın geliştirilmesi ve arıcıların sorunları ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü ve konu ile özel olarak ilgilendiğini ifade eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Arıcılar Birliği Başkanı Fevzi Civaoğlu'ndan sürdürülen faaliyet ve karşılaşılan sorunlar ile ilgili bilgi aldı. Daha önce TBMM'de Türkiye'ye kaçak yollardan sokulmak istenen sahte ballar hakkında bir konuşma yaptığını ve konu ile özel olarak ilgilendiğini söyleyen Karal "TBMM'de önem arz eden başlıklar belli oldu. Bu başlıkların arasında arıcılığın geliştirilmesi ve bu kapsamda yapılabilecek çalışmalar var. Özellikle bu konuyu bizzat ben aldım ve özellikle kaçak balla mücadele için uğraş vermekteyim. Bu konuda elimde gerekli doküman ve donanım mevcut. Rizemizde arıcılığın geliştirilmesi noktasında Orman Bakanlığı bünyesince bir girişimimiz oldu ve Rize'de bal ormanlarının çoğaltılması konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Hemşin, Çamlıhemşin ve Güneysu'nun yüksek kesimlerinde bal ormanlarımızın kurulması için çalışmalarımızı başlattık" dedi.
İlk adımları atılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal "Hemşin'de çalışmalar son sürat devam ediyor. Gerekli ödenekler tahsis edildi ve orada alt yapı çalışmaları başladı. Çamlıhemşin ve Güneysu'daki bal ormanı projelerimizin de projelendirme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Bunlar tabi daha da arttırılabilir. Tabi ki bizlerin isteği sizlerinde destekleri ile Rize Balını bir dünya markası haline getirmektir" şeklinde konuştu.
(GF-ÖS-Y)

06.12.2012 15:33:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT