1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rize Valisi Çakır, Rehberlik Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

Rize Valisi Çakır, Rehberlik Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı

Rize Valisi Çakır, Rehberlik Öğretmenleri İle Toplantı Yaptı
A+A-

Rize Valisi Nurullah Çakır, çocuklar arasındaki iletişimi güçlendirmek, risk altındaki çocuklara yönelik rehabilitasyon çalışmaları amacıyla Rize Merkez İlçede bulunan okullarda görev yapan 'Rehberlik

Rize Valisi Nurullah Çakır, çocuklar arasındaki iletişimi güçlendirmek, risk altındaki çocuklara yönelik rehabilitasyon çalışmaları amacıyla Rize Merkez İlçede bulunan okullarda görev yapan 'Rehberlik Öğretmenler' ile Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde bir toplantı yaptı. Vali Çakır, toplantı öncesi öğrencilerin mendil kapmaca oyununa eşlik etti.
Toplantıya, Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, İl Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Nuri Gezmiş ve Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Yahya Kanbur ile İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Avrupa Birliği Rize Proje Ofisi birimi ve Gönül Elçileri Projesi Koordinasyon Biriminden uzmanlar katıldı.
İnteraktif bir ortamda gerçekleşen toplantıda, aile içi iletişimden başlamak üzere, çocuklarla iletişim kurma, risk altındaki çocukların rehabilitasyonunda ve bu çalışmaları yaparken tüm kurum ve kuruluşların topyekun kollektif bir bütünlük içinde çalışmanın önemine vurgu yapan Vali Çakır, " Siz değerli öğretmenlerimizden, değişen ve gelişen çevre koşullarının yanı sıra bilişim çekirdek aile yapısının korunması ve gençler arasında iletişimi güçlendirmek amacıyla projeler geliştirmenizi bekliyorum. Sizler işinizi ne kadar iyi yaparsanız, tüm Türkiye genelinde bir örnek teşkil etmiş oluruz" dedi.
Vali Çakır, ayrıca Emine Erdoğan himayesinde Türkiye genelinde yürütülen 'Gönül Elçileri Projesi' kapsamında Rize'de bir koordinasyon biriminin kurulduğunu, rehberlik öğretmenlerinin bu birimle işbirliği içerisinde çalışması durumunda hem kendilerine, hem de projeye çok şey katacağını ifade etti.
Toplantının son bölümünde, katılımcıların görüş ve önerileri alındı ve ileriki bir tarihte tüm ili ve kurumları kapsayacak şekilde daha geniş katılımlı bir toplantının yapılması kararı alındı.
Vali Çakır, rehberlik öğretmenleri ile yapacağı toplantı öncesi Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine geldiği esnada, beden eğitimi dersinde 'Mendil Kapmaca oynayan öğrencilere, ortada mendil (Bere) tutarak eşlik etti.
(GF-EK-Y)

14.02.2013 15:24:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT