1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Restorasyon Tam Gaz Devam Ediyor

Restorasyon Tam Gaz Devam Ediyor

Restorasyon Tam Gaz Devam Ediyor
A+A-

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, tarihi binanın restorasyonu hakkında bilgiler aldı. Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem dalgıç Tarihi Belediye Binasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında

Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, tarihi binanın restorasyonu hakkında bilgiler aldı.
Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem dalgıç Tarihi Belediye Binasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç Kent Konseyi Başkanı Levent Gündoğdu ile beraber bir süre önce restorasyonuna başlanan tarihi belediye binasında incelemeler yaptı.
Çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler alan Başkan Dalgıç binanın en kısa zamanda yapılması için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü belirterek, "Şehrin merkezinde yer alan yapı Tekirdağ'ın ilk Belediye binasıdır. Röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri belediyemiz tarafından hazırlanmış, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı. Binanın restorasyonu tamamlandığında çok güzel bir görüntü ortaya çıkacak." dedi.
Dalgıç tarihi binanın restorasyonunun 2013 Mayıs ayı sonunda bitirileceğini Kiraz Festivali'ne yetiştirileceğini söyledi.

04.02.2013 10:40:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT