1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ressam Yıldırım'ın Sergisine Yoğun İlgi

Ressam Yıldırım'ın Sergisine Yoğun İlgi

Ressam Yıldırımın Sergisine Yoğun İlgi
A+A-

Doğal soyutlamaları renk zenginliği içinde tuvale yansıtan ressam Hüseyin Yıldırım'ın Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı sergi, büyük ilgi görüyor. Sanatçı Hüseyin Yıldırım'ın 1 yıllık seri çalışmasın

Doğal soyutlamaları renk zenginliği içinde tuvale yansıtan ressam Hüseyin Yıldırım'ın Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı sergi, büyük ilgi görüyor.
Sanatçı Hüseyin Yıldırım'ın 1 yıllık seri çalışmasının ürünü olan 33 eserin yer aldığı sergi, sanatseverlerce yoğun ilgiyle karşılandı. Doğal güzellikleri tuvale işleyen ressam Yıldırım, yıllardır leke usulüyle, renk ağırlıklı çalışmalarla doğal soyutlamalar üzerine çalıştığını belirtiyor. Yıldırım, "Yaklaşık 17 yıldır bu alanda ürünler ortaya koyuyorum. Ama ısrarla üzerinde durduğum bir şey var ki; her zaman rengin büyüsünün peşinde koştum. Hala da koşmaya devam ediyorum" diyerek tarzını anlattı.
1972 yılında Anamur'da doğan Yıldırım, ilk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamladı. 1996'da Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Katıldığı yarışmalardan 3 ödül alan Yıldırım'ın, bazı özel koleksiyonlarda ve bankalarda resimleri bulunuyor. Halen Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde resim öğretmeni olarak görevini sürdürüyor.
Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Sergi Salonu'nda kişisel sergiler açan ressam Hüseyin Yıldırım, 1995-2013 yılları arasında birçok seçme yarışmalı sergiler ve karma sergilerin yanı sıra, uluslararası sergilere de katıldı.
Sanatçı Yıldırım, 1996 yılında Anıtkabir Derneği tarafından düzenlenen "Ulusal Cumhuriyetimiz ve Atatürk" konulu resim yarışmasında 3'üncülük ödülü aldı.
Yıldırım'ın, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'ndeki sergisi, 24 Ocak'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
(AHM-SO-Y)

19.01.2013 12:12:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT