1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ressam Serbest'in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Ressam Serbest'in Sergisi Büyük İlgi Görüyor

Ressam Serbestin Sergisi Büyük İlgi Görüyor
A+A-

Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisi açan sanatçı Zeki Serbest, Gaziantepli sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. Doğal güzellikleri ışık ve renk oyunlarıyla tuvale yansıtan ressam Zeki Se

Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisi açan sanatçı Zeki Serbest, Gaziantepli sanatseverlerden büyük ilgi görüyor.
Doğal güzellikleri ışık ve renk oyunlarıyla tuvale yansıtan ressam Zeki Serbest'in Sanko Sanat Galerisi'ndeki 70. kişisel sergisinde, memleketi Samsun'un Ladik ilçesinden esinlenerek yaptığı 38 eseri yer alıyor. Anadolu'nun güzelliklerini paylaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Serbest, "Beni Türkiye'nin neresinden davet etseler giderim. Çünkü benim topluma resim nedir? Sanat nedir? Güzellik nedir? Doğru nedir? Yaymam lazım" diyerek sanatın ve sanatçının önemine vurgu yapıyor. Gaziantep'te böyle güzel galerinin olmasının sanatçılar için büyük bir şans olduğunu ifade eden Zeki Serbest, sanatseverlere de ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Serbest'in, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde 28 Aralık'ta açılan sergisi, 11 Ocak'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
(MDC-SO-Y)

05.01.2013 09:34:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT