1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ressam Öğretmen Fakir Öğrencilere Ücretsiz Hikaye Ve Okuma Kitabı Dağıttı

Ressam Öğretmen Fakir Öğrencilere Ücretsiz Hikaye Ve Okuma Kitabı Dağıttı

Ressam Öğretmen Fakir Öğrencilere Ücretsiz Hikaye Ve Okuma Kitabı Dağıttı
A+A-

Gaziantep'in Arabanlı Ressam Öğretmeni Mehmet Kaplan, ilçe 60 fakir öğrenciye yarıyıl tatilinde okumaları için hikaye ve okuma kitabı dağıttı. Arabanlı Resim Öğretmeni Mehmet Kaplan yarıyıl tatilin

Gaziantep'in Arabanlı Ressam Öğretmeni Mehmet Kaplan, ilçe 60 fakir öğrenciye yarıyıl tatilinde okumaları için hikaye ve okuma kitabı dağıttı.
Arabanlı Resim Öğretmeni Mehmet Kaplan yarıyıl tatilinde 60 fakir öğrenciye kitap dağıttı. Kaplan kitap dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, "Adıyaman da Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Memleketim Araban'a tatilimi geçirmek için geldim. Tatil süresince öğrencilerimizin okumadığından tatillerini tamamen oyun oynayarak geçirmelerinden hep şikayetçiyiz. Karnelerini dağıtırken öğrencilerden tatilde bol bol kitap okumalarını isteriz. Araban ilçemizin Kale Mahallesindeki kenar sokaklarında dolaşırken sokakta oyun oynayan çocukları gördüm. Onlarla iletişim kurup konuştum. Kitap okumayı sevdiklerini ama kitaplarının olmadığını söylediler. Bir eğitimci olarak manzara karşısında sesiz kalamazdım. Bu çocukların okuma alışkanlığını kazanmaları için gerekli olan belki birkaç kitaptı. Bakanlık tavsiyeli kitaplardan öğrencilere yetecek kadar alıp Kale Mahallesine geri döndüm. Beni bekleyen geleceğimiz olan çocuklara kitap dağıtırken gözlerindeki sevinç pırıltıları yüreğimi aydınlattı. Bunlar bizim çocuklarımız. En güzel hizmet insana yapılan hizmettir anlayışıyla yaz tatilinde buluşmak üzere çocuklarla vedalaştım''dedi.
Kitapları alan çocuklar ve aileleri öğretmen Mehmet Kaplan'a memnuniyetlerini belirterek teşekkür etti.
(MDC-Y)

04.02.2013 14:33:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT