1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rektör Güvenç'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

Rektör Güvenç'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

Rektör Güvençin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
A+A-

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Prof. Dr. İsmail Güvenç, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Prof. Dr. İsmail Güvenç, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de milyonlarca engelli insan bulunduğunu belirterek, "Doğuştan ya da hastalık, kaza neticesinde bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yeteneklerini kaybeden vatandaşlarımız, sağlık, eğitim, sosyal güvenlik ve istihdam yönünden eşitsizliklere maruz kalmaktadır. Oysa ki engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin. Eğer bu imkan onlara sağlanırsa, onlar da diğer insanlar kadar topluma faydalı olabilirler. Bizler bu yüzden onlara destek olmalı, yardımcı olmalıyız. Engelliyi eğitip, iş sahibi yaparak onu tüketici olmaktan kurtarmalı, üretici yaparak mutlu ve yararlı duruma getirmeliyiz. Engelli insanlar da bizim insanımız ve onlara sahip çıkmak tüm toplumumuzun insanlık görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum" ifadelerini kaydetti.
(MAD-MAD-SO-Y)

03.12.2012 10:59:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT