1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rektör Gökbel'e Uluslar Arası Görev

Rektör Gökbel'e Uluslar Arası Görev

Rektör Gökbele Uluslar Arası Görev
A+A-

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yirmi altı yıldır spor fizyolojisi üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle Dünya Tekvando Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçild

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yirmi altı yıldır spor fizyolojisi üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle Dünya Tekvando Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden spor hekimlerinin oluşturduğu 6 üyeli Komite'ye Türkiye'den ilk kez üye seçildiği öğrenildi.
Federasyon Başkanı Chungwon Choue imzasını taşıyan ve Dünya Tekvando Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçildiğini belirten mektup, Rektör Gökbel'e ulaştı. Bu göreve seçilmekten mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Gökbel, "Spor fizyolojisi konusunda uzun yıllardır yaptığım birçok çalışmam bulunuyor. Federasyon bu çalışmalarımı göz önünde bulundurarak böyle bir karar verdi. Kendilerine teşekkür ederim. Görevimi ülkem adına en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, tekvandonun geliştirilmesi için daimi destek beklediğini ifade etti. Türkiye ve şahsım adına bu desteği elimden geldiği ölçüde vermeye hazırım" dedi.
(İP-Y)

14.02.2013 10:38:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT