1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rektör Battal'dan Gazeteciler Günü Mesajı

Rektör Battal'dan Gazeteciler Günü Mesajı

Rektör Battaldan Gazeteciler Günü Mesajı
A+A-

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Rektör Prof. Dr. Battal, yayınladığı mesajda, demokrasilerde basının önemli bir yeri olduğuna dikkat çekti. Gazetecilerin doğal afetler, savaşlar gibi çok zor şartlar altında canını ortaya koyarak kamuoyunu bilgilendirmek adına görev yaptıklarını belirten Prof. Dr. Battal şunları kaydetti:


“Geçtiğimiz yıl yaşanan depremde hepimiz gibi basın mensupları da zor zamanlar geçirdi. Ama onlar buna ek olarak bu zor şartlarda kamuoyunu bilgilendirmek adına haber yapmaya, mesleklerini icra etmeye devam etti. Basının şehrin tekrar ayağa kalkmasında önemli katkısı oldu. Deprem zamanında bütün yardım kampanyalarından basının duyurmasıyla Türkiye’de yaşayan herkes haberdar oldu ve adeta Van’a yardım aktı. Bu anlamda zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendiren, vatandaşa afet durumunda bile olup bitenleri duyuran bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum”

A+A-

HABERE YORUM KAT