1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rektör Battal Sanayici ve STK'larla Bir Araya Geldi

Rektör Battal Sanayici ve STK'larla Bir Araya Geldi

Rektör Battal Sanayici ve STK'larla Bir Araya Geldi
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Van Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yer alan firma temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle bir araya geldi.

YYÜ Senato Odası’nda OSB’de yer alan firma temsilcileri ile bir araya gelen YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, göreve geldiği günden beri üniversiteyi Van ile bütünleştirmek için azami çaba sarf ettiğine dikkat çekerek, “Biz her zaman STK’lara, sanayicilerimize ve iş adamlarımıza destek olmaya çalıştık. Bundan sonra da bu desteğimiz bilimsel anlamda devam edecektir. Ancak hep birlikte el ele verirsek Van’ı daha ileri bir noktaya taşıyabiliriz. Beraber hareket edersek bilimsel, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak bu kadim şehri hak ettiği noktaya ulaştırabiliriz” dedi.

Toplantıda sanayicilere pazarlama, toplam kalite yönetimi ve yerelde ekonomi konularında akademisyenler tarafından bilgiler verildi.

Toplantıya OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt, İİBF Dekanı Prof. Dr. Reha Saydan, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nevzat Gün, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Murat Keremoğlu, KÜSİ Van Temsilcisi Prof. Dr. Esvet Akbaş, MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal, TÜMSİAD Van Şube Başkanı Süleyman Güler, OSB Başkan Yardımcısı Hasan Perihanoğlu, iş adamları ve akademisyenler katıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT