1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rektör Alkan'dan Çorum Yumurta'ya Ziyaret

Rektör Alkan'dan Çorum Yumurta'ya Ziyaret

Rektör Alkandan Çorum Yumurtaya Ziyaret
A+A-

Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Yumurta A.Ş.'yi ziyaret etti. İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bilgin'in de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Reh

Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Yumurta A.Ş.'yi ziyaret etti.
İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bilgin'in de hazır bulunduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Yumurta A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Karaslan ile görüştü.
Çorum Yumurta A.Ş.'nin 1986 yılında kurulduğunu dile getiren Karaaslan, şu an 130 üyelerinin bulunduğunu söyledi.
İl genelinde 45 tane yumurta işletmesinin bulunduğunu ve bu işletmelerden 40 tanesinin Çorum Yumurta A.Ş. çatısı altında yer aldığını açıklayan Karaaslan, haftalık 13 milyon yumurta üretiminin 10 milyonunun kendi birliklerinde üretildiğini kaydetti.
Karaaslan, üniversite çalışmalarının son yıllarda gözle görülür şekilde bir ivme kazandığını belirterek, Prof. Dr. Alkan'a çalışmalarında başarılar diledi.
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan da, il ekonomisine katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşların yanlarında olduklarını belirterek, üniversite bünyesinde kurulan laboratuarlardan girişimcilerin yararlanabileceğini belirtti.
(MMY-BÖ)

10.01.2013 19:29:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT