1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rehine Kurtarma Operasyonu Felaketle Sonuçlandı: 50 Ölü Cezayir

Rehine Kurtarma Operasyonu Felaketle Sonuçlandı: 50 Ölü Cezayir

Rehine Kurtarma Operasyonu Felaketle Sonuçlandı: 50 Ölü  Cezayir
A+A-

Cezayir'de, El Kaide'ye bağlı militanlar tarafından rehin alınan kişileri kurtarmak için gerçekleştirilen operasyon felaketle sonuçlandı. Operasyonda 35 rehine ve 15 militan öldü. El Kaide militanl

Cezayir'de, El Kaide'ye bağlı militanlar tarafından rehin alınan kişileri kurtarmak için gerçekleştirilen operasyon felaketle sonuçlandı. Operasyonda 35 rehine ve 15 militan öldü.
El Kaide militanları tarafından rehin alınanları kurtarmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Cezayir ordusu, bir doğalgaz tesisine hava destekli operasyon düzenledi. Olayda 35 rehine ve 15 militan öldü.
Tesiste yer alan militanlardan biri, Moritanya Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Bazı rehineleri güvenli bir bölgeye götürmek isterken Cezayir ordusu tarafından hava saldırısı düzenlendi. Bu saldırıda hem militanlar hem de rehineler öldü" dedi.
Fransa'nın Mali'deki isyancılara düzenlediği operasyona karşılık olarak düzenlenen eylemde 41 kişi rehin alınmıştı. Doğalgaz tesisinde rehin alınan 41 kişi arasında ABD, Fransa, İngiltere, İrlanda, Norveç, Japonya, Malezya ve Cezayir vatandaşlarının bulunduğu belirtilmişti.
(ES-OK-D)

17.01.2013 16:30:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT