1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rehine Krizinde Ölü Sayısı 80'e Ulaştı

Rehine Krizinde Ölü Sayısı 80'e Ulaştı

Rehine Krizinde Ölü Sayısı 80e Ulaştı
A+A-

Cezayir ordusu tarafından yapılan rehine kurtarma operasyonunda ölü sayısının 80'i bulduğu açıklandı. Cumartesi günü yapılan açıklamada 23'ü rehine 32'si militan olmak üzere toplam 55 kişinin öldüğ

Cezayir ordusu tarafından yapılan rehine kurtarma operasyonunda ölü sayısının 80'i bulduğu açıklandı.
Cumartesi günü yapılan açıklamada 23'ü rehine 32'si militan olmak üzere toplam 55 kişinin öldüğünü belirten yetkililer bugünkü incelemeler sonrasında ölü sayısının 80'i bulduğunu açıkladılar. Operasyon sonrası patlamanın yaşandığı bölgede arama yapan yetkililer bölgede 25 cesede daha ulaşıldığını fakat ölenlerin militan veya rehine olduğuna dair bir bilgi elde edilemediğini belirtti. Yetkililer, ölenler arasında 6 Filipinli, 3 İngiliz, 2 Romanyalı ile Amerika ve Fransa'dan birer rehine olduğunu, kayıplar arasında ise Japonya'dan 10, Norveç'ten 5, İngiltere'den 3, Filipinlerden 4 ve Malezya'dan 2 kişi bulunduğunu belirttiler.
Cezayir'in doğusundaki İlizi kentinin Ayn Emnas bölgesindeki bir doğalgaz tesisinde El Kaide bağlantılı militanların Perşembe günü çalışanları rehine almasıyla başlayan kriz sonrası Cezayir ordusu tesise operasyon düzenlemiş ve rehinelerin çoğu hayatını kaybetmişti.
(ES-MS-D)

21.01.2013 13:11:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT