1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rehber Kadınlar Yolağzı Köyündeki Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti

Rehber Kadınlar Yolağzı Köyündeki Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti

Rehber Kadınlar Yolağzı Köyündeki Okuma Yazma Kursunu Ziyaret Etti
A+A-

Batman'ın Gercüş ilçesinde faaliyet gösteren Eşitlik Merkezi'nde görevli rehber kadınlar, Yolağzı köyündeki okuma yazma kursunu ziyaret ederek ders gören bayanlarla sohbet ettiler. Gercüş İlçe Halk

Batman'ın Gercüş ilçesinde faaliyet gösteren Eşitlik Merkezi'nde görevli rehber kadınlar, Yolağzı köyündeki okuma yazma kursunu ziyaret ederek ders gören bayanlarla sohbet ettiler.
Gercüş İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Yolağzı köyünde açılmış olan okuma yazma kursunu ziyaret eden Eşitlik Merkezi proje personeli, kadınlarla sohbet edip projeleri hakkında bilgi verdiler.
Proje Koordinatörü Abdulbaki Halitoğlu, Eşitlik Merkezi'ne gelen kadınların profilini kayıt altına alarak, okuma yazma bilmeyen kadınlara okuma yazmanın önemi, nasıl öğrenebilecekleri ve merkezin sunacağı desteğin anlatıldığını, kadınların okuma yazma öğrenmeleri için ikna edilmeye çalışıldığını ifade etti. Halitoğlu, "İkna edilen kadınların gerekli bilgileri alındıktan sonra Gercüş Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak onlar için uygun olan bir yerde okuma yazma kursları açılacaktır. Okuma yazma kurslarına katılan kadınlar aynı zamanda Türkçeyi de öğreneceklerdir" dedi.
(MŞY-MET-Y)

17.12.2012 12:53:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT