1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Raylardaki Sinyalizasyon Kablolarını Çalan 3 Kişi Suç Üstü Yakalandı

Raylardaki Sinyalizasyon Kablolarını Çalan 3 Kişi Suç Üstü Yakalandı

Raylardaki Sinyalizasyon Kablolarını Çalan 3 Kişi Suç Üstü Yakalandı
A+A-

Mersin'in Tarsus ilçesinde, demiryolundaki sinyalizasyon kablolarını keserek çalmaya çalışan 3 kişi suçüstü yakalandı. Alınan bilgiye göre, D-400 Karayolu Tarsus-Mersin istikametindeki bir fabrikan

Mersin'in Tarsus ilçesinde, demiryolundaki sinyalizasyon kablolarını keserek çalmaya çalışan 3 kişi suçüstü yakalandı.
Alınan bilgiye göre, D-400 Karayolu Tarsus-Mersin istikametindeki bir fabrikanın arka kısmından geçen tren raylarında bulunan sinyalizasyon kablolarını 3 kişinin kestiğini gören vatandaşlar polise haber verdi. Olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerini gören zanlılar kaçmaya başladı. Polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan İ.D., Ş.K. ve M.D. bir süre devam eden kovalamacanın ardından yakalandı. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Yetkililer, şüphelilerin raylarda kestikleri ve kapasitör adı verilen sinyalizasyon sisteminin, raylardaki hareket halinde bulunan trenlerin bilgi iletişimini sağladığını, bu sistemlerin sayesinde trenlerin hareketlerinin yönlendirildiğini, rayların makaslarının değişimi ve trafik bariyerlerinin inip kalkmasın da bu sistemlerin sayesinde gerçekleştirildiğini; bu sebeple hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekerek sistemin devre dışı kalması halinde ciddi kazalara sebebiyet verebileceğini bildirdi.
(ERY-AKL-Y)

31.01.2013 17:03:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT