1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rasmussen: "türkiye'nin Emniyeti Ve Müdafaası İçin Nato Olarak Her Türlü Tedbiri Almaya Hazırız" Brüksel

Rasmussen: "türkiye'nin Emniyeti Ve Müdafaası İçin Nato Olarak Her Türlü Tedbiri Almaya Hazırız" Brüksel

Rasmussen: türkiyenin Emniyeti Ve Müdafaası İçin Nato Olarak Her Türlü Tedbiri Almaya Hazırız  Brüksel
A+A-

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Türkiye'nin Suriye sınırındaki gelişmeleri ve buna dair atılacak adımları ele aldıklarını açıkladı. NATO Dışişler

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Türkiye'nin Suriye sınırındaki gelişmeleri ve buna dair atılacak adımları ele aldıklarını açıkladı.
NATO Dışişleri Bakanları toplantısında konuşan Rasmussen, "Türkiye, her hangi bir tehdide maruz kalmamak için ve milli menfaati icabı üyesi olduğu NATO'dan patriot füzelerini talep etmiştir. Türkiye, böylece ülke topraklarını ve vatandaşlarını dış tehditlere karşı korumayı hedeflemektedir. Türkiye'ye tam destek vererek müttefiklik icabı dayanışmadan yana tavrımızı ortaya koyuyoruz. Türkiye'nin emniyeti ve müdafaası için NATO olarak her türlü tedbiri almaya hazırız. 21. yüzyılda devam eden bazı güvenlik tehditleri politikaları ittifakların devam ettirilmesini zaruri kılmaktadır. Bu minvalde müttefikler arasında siyasi, askeri ve ekonomik yatırımların sağlanacağı adımlar atılmaktadır. Bu senenin başında Chicago'da düzenlenen zirvemizde de üye ülkeler arasındaki dayanışmanın en üst seviyede sağlamlaştırıldığı adımlar atmıştık. Müttefikler arasındaki bu dayanışma devam edecektir" ifadelerini kullandı.
(CTŞ-YHY-D)

04.12.2012 18:31:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT