1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rasmussen: "abd Güçlerinin Afganistan'dan Çekilme Tarihi Yol Haritamıza Uygun" Dublin

Rasmussen: "abd Güçlerinin Afganistan'dan Çekilme Tarihi Yol Haritamıza Uygun" Dublin

Rasmussen: abd Güçlerinin Afganistandan Çekilme Tarihi Yol Haritamıza Uygun  Dublin
A+A-

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, ABD Başkanı Barrack Obama'nın "2014 yılı başında Afganistan'daki ABD birliklerinin yarısını geri çekeceğiz" açıklamasının NATO'nun yol haritasına uygun oldu

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, ABD Başkanı Barrack Obama'nın "2014 yılı başında Afganistan'daki ABD birliklerinin yarısını geri çekeceğiz" açıklamasının NATO'nun yol haritasına uygun olduğunu söyledi.
Dublin'de yapılan AB Savunma Bakanları gayri resmi toplantısı öncesi konuşan Rasmussen "ABD Başkanı Obama'nın dünkü açıklaması belirlediğimiz yol haritasına tam olarak uygun. Afganistan'dan kademeli olarak çekileceğiz. Bu süreç 2014 sonuna kadar deva edecek, 2014 sonuna kadar orduların adım adım çekildiğini göreceksiniz" dedi.
ABD Başkanı Obama dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında 34 bin ABD askerinin 2014'te Afganistan'dan ayrılacağını söylemişti. Obama, ABD halkına karşı verdiği sözü yineleyerek konuşmasında halihazırda Afganistan'da bulunan 66 bin ABD askerinin bu baharda destek gücü olarak görev yapacağını bildirmişti.
(ES-YHY-D)

13.02.2013 17:58:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT