1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Rasim Aslan ve Ekibi Özgecan İçin Yürüdü

Rasim Aslan ve Ekibi Özgecan İçin Yürüdü

Rasim Aslan ve Ekibi Özgecan İçin Yürüdü
A+A-

AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, Kadın Kolları Başkanı Nalan Cacim, Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Girgiç ve İlçe yönetimi, Mersin'de vahşice katledilen Özgecan Aslan için yürüdü.

AK Parti İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, Kadın Kolları Başkanı Nalan Cacim, Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Girgiç ve İlçe yönetimi, Mersin'de vahşice katledilen Özgecan Aslan için yürüdü. AK Parti İpekyolu Teşkilatı Maraş Caddesinden Beşyol Mevkii'ne kadar ellerinde dövizlerle yürüdü ve Hz. Ömer Camisi önünde yapılan basın açıklamasına katıldı. Özgecan Aslan için sloganlar atıp, yürüyüş yapan Başkan Rasim Aslan'a yoldan geçen vatandaşlar ise alkış ve ıslıklarla destek verdi. 
 

Özgecan ile ilgili düşüncelerini anlatan Ak Parti İpekyolu İlçe Başkanı Rasim Aslan, "Yaşadıklarımız ve okuduklarımız, içimize bir ateş gibi düştü ve yüreğimizi yakıyor. Özgecan'ımız, canımızdan kopan bir parça oldu. Elbette hiçbir haber sadece haber değil, hiçbir olay sadece bir rakam değil. Uzakta yaşanan bir acı sadece düştüğü yeri yakıp geçen bir acı değil. Her yaşanan olayda nice saklı acılar var. Ama Özgecan'ın yaşadıkları hepsinden acı oldu. Okuduklarımıza inanmak istemedik. Duyduklarımızın gerçek olmaması için dua ettik hepimiz. Tek tesellimiz, faillerinin emniyet mensubu arkadaşlarımız tarafından hemen bulunup adalete teslim edilmesi oldu. Şimdi hep birlikte çevremizde yakınlarımıza, uzaklarımıza her şeyden önce de kendimize bakma vakti. Bu acıların yaşanmaması, hepimizin yüzünü öne eğdiren insanlık dışı cinayetlere 'dur' diyebilmek için seferberlik başlatma vakti. Bir erkeğin daha eli değmesin diye, Özgecan Aslan kızımızın naşını kadınlarımız omuzlarında taşıdı. Bizim dinimiz, kadınların ayağının altına cenneti sermişken, siz hangi vicdanla cehennemi yaşattınız. Ey vicdansız, Ey zalim, Ey ahlaksız, Ey katiller, Adalet yerini elbette bulacaktır. Mekânın cennet olsun Özgecan kızım seni rahmetle anıyoruz" diyerek sözlerine son verdi.

Bölge: Burhan Ergin
 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT