1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. RAMAZAN AYI İMSAKİYESİ

RAMAZAN AYI İMSAKİYESİ

RAMAZAN AYI İMSAKİYESİ
A+A-

Van 2013 Ramazan imsakiyesi sitemizde! Van imsakiye, İftar ezan saatleri ve Sahur saatleri sitemizde! Mübarek Ramazan-ı Şerif\'in gelmesiyle birlikte Diyanet işleri Başkanlığı 2013 Ramazan İmsakiyesini hazırladı.

Van 2013 Ramazan imsakiyesi sitemizde! Van imsakiye, İftar ezan saatleri ve Sahur saatleri sitemizde! Mübarek Ramazan-ı Şerif'in gelmesiyle birlikte Diyanet işleri Başkanlığı 2013 Ramazan İmsakiyesini hazırladı. Ayrıca haberimizde İftar'da Hangi Dua Edilir ve İftar Duasınıda bulabilirsiniz..
 
11 Ayın Sultanı olan Ramazan-ı Şerif 9 Temmuz 2013 Salı günü'nde başlayıp, 7 Ağustos 2013 Çarşamba gününde son buluyor. 8 Ağustos 2013 Perşembe günü ise Mübarek Ramazan Bayramı tüm dünyada kutlanacaktır.
 
İftarda edilecek dua şu şekilde yapılır;
"Allâhumme leke sumtu ve bike âmentu ve aleyke tevekkeltu ve alâ rızkıke eftartu veli savmi ğadin neveytu fağfir limâ kaddemtu vemâ ahhertu."
 
İftar Duası Anlamı:
"Allah'ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.
 
2013 Van için ramazan sahur ve iftar saatleri:
 
Aşağıdaki tabloda Van ili için gün ve gün 2013 ramazan imsakiye, sahur, iftar ve namaz saatleri bilgileri yer almaktadır. 
\"\"
A+A-

HABERE YORUM KAT