1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rahmi Dana Polis Karakolu, Emniyet Müdürlüğü'ne Taşındı

Rahmi Dana Polis Karakolu, Emniyet Müdürlüğü'ne Taşındı

Rahmi Dana Polis Karakolu, Emniyet Müdürlüğüne Taşındı
A+A-

Kütahya Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, 20 yıldan bu yana ilçe merkezinde tarihi bir binada hizmet sunan Şehit Rahmi Dana Polis Karakulu'nun 101 Evler Mahallesindeki İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasın

Kütahya Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, 20 yıldan bu yana ilçe merkezinde tarihi bir binada hizmet sunan Şehit Rahmi Dana Polis Karakulu'nun 101 Evler Mahallesindeki İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasına zorunluluktan dolayı taşındığını bildirdi.
Bu kapsamda İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası bünyesindeki Pasaport ve Trafik Tescil Bürosunun da Hükümet Konağına taşındığına vurgu yapan Kaymakam Ünal, "Şehit Polis Rahmi Dana Karakolunun bir nezarethanesi bile yoktu. İlçenin en işlek yeri sayılan Cumhuriyet Meydanındaki Şehit Polis Rahmi Dana Karakol binası Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kuruluna göre sit alanı içerisinde kalıyor ve tarihi bir bina olarak görülüyordu. Mazisi bir hayli eskilere dayanan tarihi bina içerisinde tamir ve onarım çalışması bile yapamıyorduk Bu yüzden ilçe merkezinin tek çarşı karakolu konumundaki Şehit Polis Rahmi Dana Karakolumuzu İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün 101 Evler Mahallesindeki hizmet binasına taşımak zorunda kaldık. Şehir merkezinde bir polis karakoluna ihtiyaç hissedileceğini biliyoruz. Ancak fiziki yetersizlikler nedeniyle buna katlanmamız gerekecek" şeklinde konuştu.
(MY-EFE)

27.12.2012 14:22:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT