1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rahmet Eli Derneği'nden 217 Aileye Yardım

Rahmet Eli Derneği'nden 217 Aileye Yardım

Rahmet Eli Derneği'nden 217 Aileye Yardım
A+A-

Van Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Dayanışma Derneği, mayıs ayında kente gelen 217 aileye yardımda bulundu.

Her ay düzenli olarak dar gelirli ailelere yardımında bulunan Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Yardımlaşma Derneği, mayıs ayı faaliyet raporunu açıkladı.

Yaşanan olaylardan dolayı bölgeden Van’a göç eden birçok aileye yardımda bulunduklarını belirten Rahmet Eli Gıda Bankası ve Muhtaçlarla Yardımlaşma Derneği Başkanı Sabri Yıldırım, mayıs ayı itibariyle 217 aileye yardımda bulunduklarını söyledi.

Mayıs ayı itibariyle bölgeden Van’a göç eden 217 aileye yaklaşık 12 bin TL değerinde yardımda bulunduklarını dile getiren Yıldırım, “Van Rahmet Eli Gıda Bankası olarak, mayıs ayında il dışında yaşanan olaylardan dolayı Yüksekova, Şırnak, Silopi, Şemdinli ve Cizre’den Van’a göç eden ailelere gıda yardımında bulunduk. Bu kapsamda 217 aileye toplam 11 bin 745 TL değerinde gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunduk. Bize müracaat eden aileler gün geçtikçe artıyor. Bu ailelere imkânlar dâhilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu bakımdan da bizlere yardımcı olmak isteyen hayırsever esnaf ve vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz” dedi.

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle hazırlıklarına şimdiden başladıklarını ifade eden Yıldırım, “Bu zamana kadar bizlere yardımlarını esirgemeyen esnaf ve hayırsever vatandaşlarımızdan Allah razı olsun diyoruz. Ramazan ayının yaklaşmasıyla çalışmalarımız artarak devam etmektedir. Şu an itibariyle Ramazan ayı hazırlıklarımız başlamıştır. Yine Ramazan ayında hayırsever kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT