1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Radyasyon Güvenliği Komitesi Toplandı

Radyasyon Güvenliği Komitesi Toplandı

Radyasyon Güvenliği Komitesi Toplandı
A+A-

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünce Radyasyon Güvenliği Komitesi kurularak ilk toplantısını yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünce Radyasyon Güvenliği Komitesi kurularak ilk toplantısını yaptı.
İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sezer Özdemir, Sağlık Hizmetleri Şubesinden Şube Müdürü Dr. Erkam Aydın ve Araştırmacı H.Hüseyin Görgülü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği Ve Toplum Sağlığı Şube Müdürü Dt. Levent Soysaldı, Dr.İ.Ş.Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Ahmet Ahmi Savcı ile Nevşehir İl genelinde faaliyet gösteren Kamu ve Özel sektör Hastanelerinden Radyoloji Uzmanları ve Radyoloji Teknisyenleri katıldı.
Toplantı açılışında konuşan Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Erkam Aydın, Radyasyon Güvenliği Komitesi'nin Sağlık Bakanlığınca yayınlanan "Sağlık Hizmetlerinde İyonlaştırıcı Radyasyon Kaynakları ile Çalışan Personelin Radyasyon Doz Limitleri ve Çalışma Esasları" hakkındaki yönetmelik gereği kurulduğunu belirtti. Komite ilk toplantısında ilk olarak Başkanını seçti. Radyasyon Güvenliği Komitesi Başkanlığına Dr.İ.Ş.Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Okan Gürkan seçilirken, Başkan Yardımcısı olarak aynı hastanede görev yapan Radyoloji Teknisyeni Mustafa Durmuş seçildi.
Radyasyon Güvenliği Komitesi'nin ikinci toplantısını Mart ayında yapması kararlaştırıldı.
(MÖZ-ZB-Y)

16.02.2013 10:05:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT