1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Qualcomm'un Göz Bebeği Snapdragon 810'da Isınma Sorunu !

Qualcomm'un Göz Bebeği Snapdragon 810'da Isınma Sorunu !

Qualcomm'un Göz Bebeği Snapdragon 810'da Isınma Sorunu !
A+A-

Qualcomm'un göz bebeği Snapdragon 810'da yaşanan aşırı ısınma sorunu baş gösterdi. Akıllı telefon piyasasının liste başı markaları Samsung,LG,Sony Snapdragon 810'a soğuk bakacağı söyleniyor

Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 810'da yaşanan aşırı ısınma ve yavaşlama sorununun; işlemcinin LG, Samsung ve Sony'nin bir sonraki amiral gemisi telefonlarında kullanılmasına engel olabileceği iddia edildi.

snap2g2.jpg

 

Business Korea'nin kaynağına göre "Qualcomm, çözülmesi zor sorunlarla karşı karşıya. Snapdragon 810, belirli bir voltaja ulaştığında aşırı ısınabiliyor. Bunun yanında RAM denetimindeki sorunlar nedeniyle yavaşlayabiliyor. Adreno 430 GPU'nun sürücüsünde de bir hata olduğu söyleniyor."

 

 

Kaynağa göre bu sorunlar, işlemcinin 2015'te çıkması beklenen Galaxy S6, LG G4, yeni HTC One ve Xperia Z4 gibi bir sonraki nesil telefonlarda kullanılma durumunu şüpheye düşürüyor. Samsung ve LG'nin yeni telefonlarında UHD ekran ve 64-bit mimari kullanmak isteyeceğini düşünürsek bu durum, telefon üreticilerinin de işini zorlaştıracak gibi görünüyor. (chip.com.tr)

A+A-

HABERE YORUM KAT