1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PYD’den Türkiye sınırına füze rampası!

PYD’den Türkiye sınırına füze rampası!

PYD’den Türkiye sınırına füze rampası!
A+A-

PYD, Türkiye sınırında muhaliflerin dış dünya ile tek bağlantı kanalı olan Bab el Hava kapısını ele geçirmek için harekete geçti. Türkiye sınırına füze rampaları kuruldu ve namlular Türkiye'ye çevrildi.

Suriye'de Afrin bölgesinde tek taraflı kanton ilan eden PYD, Türkiye sınırında yaklaşık 60 kilometrelik alanı kontrol ediyor.

Sınırın sıfır noktasında onlarca tünel kazan ve dev gözetleme kuleleri inşa eden örgütün, 6 aydır bölgede sürdürdüğü saldırı hazırlıklarında sona gelindi. Muhaliflerin dış dünya ile tek bağlantı kanalı olan Bab el Hava sınır kapısını öncelikli hedef belirleyen örgüt, Türkiye den yönelecek obüs ve benzeri müdahalelere karşı sınıra sabit ve seyyar füze rampaları konuşlandırdı.

40 KİLOMETRE MENZİLLİ

Hedefinde Hatay'ın Hazza, Gaziantep'in Islahiye ile Kilis ili bulunan füzeler, Kefer Cenne ve Der Ballut bölgesine yerleştirildi. Sabit füzelerin yanında Rusya'dan alınan seyyar füzelerle de saldırı sürecine dönük hazırlıklar tamamlandı. Namluları Türkiye'ye çevrilen füzeler 25 ila 40 kilometre arasında menzile sahip. Sınır boyunda iki sabit ve 6 seyyar füze rampası aktif halde bekletiliyor.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT