1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a Teşekkür Etti Russıa Today Moskova

Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a Teşekkür Etti Russıa Today Moskova

Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orbana Teşekkür Etti  Russıa Today    Moskova
A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı projesine sağladıkları destekten ötürü teşekkür etti. Moskova'ya günübirlik resmi ziyaret düzen

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Macaristan Başbakanı Viktor Orban'a Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı projesine sağladıkları destekten ötürü teşekkür etti.
Moskova'ya günübirlik resmi ziyaret düzenleyen Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ikili ilişkileri görüşmek üzere Putin ile bir araya geldi. İki lider görüşmede, Rusya ve Macaristan arasında ticaret, ekonomi, enerji ve kültür alanlarındaki işbirliklerini de içeren birçok konuyu ele aldı.
Macaristan Başbakanı'na Güney Akım Doğalgaz Boru Hattı projesine verdikleri destek dolayısıyla teşekkür eden Rusya Devlet Başkanı Putin, "Bu projenin yürürlüğe girmesi Macaristan ekonomisi için yaklaşık 610 milyon avroluk bir yatırım sağlayacak. Şirketlerimiz, Macaristan'da var olan güç istasyonlarının geliştirilmesine ve yenilerinin inşa edilmesine katkıda bulunmaya hazırlar" şeklinde konuştu.
(CC-ÖZ-D)

31.01.2013 20:09:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT