1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ptso Üyelerini Uyardı

Ptso Üyelerini Uyardı

Ptso Üyelerini Uyardı
A+A-

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO) Genel Sekreteri Kadri Bakır, üyelerine vergi kayıt mükellefiyetinin, oda kayıtlarında kontrolüyle ilgili uyarılarda bulundu. PTSO Genel Sekreteri Kadri Bakır

Pasinler Ticaret ve Sanayi Odası (PTSO) Genel Sekreteri Kadri Bakır, üyelerine vergi kayıt mükellefiyetinin, oda kayıtlarında kontrolüyle ilgili uyarılarda bulundu.
PTSO Genel Sekreteri Kadri Bakır, yaptığı açıklamada, PTSO meslek komitesi ve meclisi seçimlerinin Şubat Mart 2013 dönemi içinde yapılacağını belirterek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ seçimleri hakkında yönetmeliğe göre üyelerin meslek komitelerine seçme ve seçilme yeterlilikleri için gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerektiğini söyledi.
Üyelere çağrıda bulanan Bakır, üyelerin vergi mükellefiyetlerine ilişkin odaya kayıtlarında gelir veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup olmadığının, odaca tutulan kayıtların gerçek durumu yansıtıp yansıtmadığının hizmet binasında 15 Şubat 2013 tarihlerine kadar kontrol etmeleri gerektiğini vurguladı.
"Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi içinde, vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını ve vergi durumlarını içeren belge ekli dilekçeyle odamıza başvurmaları gerekmektedir" diyen Kadri Bakır, odaya kayıtlı üyelerin belirtilen süre içinde, belirtilen şekilde odaya başvurmadıkları takdirde oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacaklarını kaydetti.
(MÇ-AT-Y)

16.01.2013 12:24:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT