1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Prof. Dr. Odabaşı'na Yapılan Saldırı Van'da Kınandı

Prof. Dr. Odabaşı'na Yapılan Saldırı Van'da Kınandı

Prof. Dr. Odabaşına Yapılan Saldırı Vanda Kınandı
A+A-

Van’daki sağlık çalışanları, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Prof. Dr. Dursun Odabaşı\'nın seyyar satıcılar tarafından darp edilmesini kınadı.


Van Sağlık İl Müdürlüğü binası önünde bir araya gelen ve Sağlık İl Müdürü Dr. Bilal Acar, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren ve Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Vural Polat’ın da aralarında bulunduğu sağlık çalışanları, burada bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Sağlık İl Müdürü Dr. Bilal Acar, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Prof. Dr. Dursun Odabaşı'na yapılan saldırıyı kınadı. Dr. Acar, “Burada toplanmamızın sebebi, değerli hocamız Odabaşı’na yapılan saldırıyı kınamaktır. Bunun içinde Van İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve sağlık çalışmaları ile birlikte bu olayı kınıyoruz. İnşallah bir daha bu tür olaylar hiç bir sağlık çalışanlarının başına gelmez. Sayın hocamız Van’a büyük hizmetlerde bulundu ve bizlerin yetişmesinde de faydası oldu. Dolayısıyla bu şiddet olayı, diğerleri gibi çok üzücü bir olaydır. Buradan bir kez daha şiddeti kınıyoruz” dedi.


Sağlık Bakanlığı’nın da şiddete karşı bir takım çalışmalarının olduğunu belirten Dr. Acar, “En son çıkarılan yasa ile birlikte şiddet eğilimi gösterilenlere cezalar 3 katına çıkarıldı. Bunun takibi için de Sağlık Bakanlığı avukatları Türkiye’nin 81 iline dağıtıldı. Şu anda bizim ilimizde de 4 avukat tüm bu şiddet olaylarıyla ilgileniyor. Çeşitli davalarımız bu avukatlar tarafından takip ediliyor” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT