1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Prof. Dr. İlber Ortaylı, Tarihe Işık Tuttu

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Tarihe Işık Tuttu

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Tarihe Işık Tuttu
A+A-

Ümraniye Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği "Tarih Sohbetleri" programında bu hafta ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı ağırladı. Tarihe ışık tutan Ortaylı, ana hatlarıyla Tür

Ümraniye Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği "Tarih Sohbetleri" programında bu hafta ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı ağırladı. Tarihe ışık tutan Ortaylı, ana hatlarıyla Türk Devletleri ve Osmanlı Hanedanı'nı anlattı.
Ümraniye Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında düzenlediği "Tarih Sohbetleri" programında bu hafta ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı ağırladı. Ortaylı'nın, ana hatlarıyla Türk Devletleri ve Osmanlı Hanedanı ele aldığı konferans vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Hanedanının kuruluşu, yapısı, hiyerarşisi gibi karakteristik özellikleri hakkında bilgi veren Ortaylı, Osmanlıların diğer hanedan ve devletlerle olan mukayesesine dair düşüncelerini de paylaştı. Ortaylı, her hanedan da olduğu gibi, Osmanlılar hanedanlığının da ileriki dönemlerde, kuruluşa dair efsanelere başvurduğunun altını çizdi. Hanedanda yüksek organizasyon becerisine sahip pek çok mareşal olduğunu söyleyen Ortaylı, yüksek vasıflara sahip bu kadar çok yöneticinin olduğu bir başka hanedanın olmadığını da belirtti. Konukların farklı konularla ilgili de sorular sordukları program birçok konu ve alana dair verilen cevaplarla son buldu.
(ET-ÖK-Y)

03.02.2013 13:52:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT