1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Postacıların Hak Mücadelesi

Postacıların Hak Mücadelesi

Postacıların Hak Mücadelesi
A+A-

Antalya'da dağıtım hizmeti yapan postacılar, yemek ve fazla mesai haklarının verilmesi yaptıkları basın açıklaması ile talep etti. Güllük Caddesi PTT Başmüdürlüğü önünde toplanan Haber-Sen üyesi bi

Antalya'da dağıtım hizmeti yapan postacılar, yemek ve fazla mesai haklarının verilmesi yaptıkları basın açıklaması ile talep etti.
Güllük Caddesi PTT Başmüdürlüğü önünde toplanan Haber-Sen üyesi bir grup postacı, kanunla belirlenmiş olan yemek ve hizmet yardımlarının adil bir şekilde verilmesini talep ettiler.
Grup adına basın açıklaması yapan KESK Haber-Sen Antalya Yöneticisi Mehmet Can Çelik, KESK dışındaki sendikaların, toplu sözleşmeye hükümet ile aynı masada oturdukları için yüzde 3.14'lük zamma boyun eğdiklerini savundu.
PTT emekçilerinin Cumartesi günü çalıştığında günlük 10 lira aldığını vurgulayan Çelik, "Halbuki temel ücretin yüzde 15 fazlasına kadar kurum ödeyebiliyor. Bu da aylık 350 lira yapıyor. 10 lira, yemek yol parası bile değil. Dağıtıcılar da kanunla belirlenmiş haklarından faydalanmak istiyor. Kamuda en fazla yıpranan kesimin başında posta dağıtıcıları geliyor. Biz de yıpranma hakkımızı istiyoruz" diye konuştu.
Grup açıklamanın ardından sessizce dağıldı.
(İA-SK-Y)

16.01.2013 16:22:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT