1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Posof'ta "kuran Öğrenme" Kampanyasının Ardından "namaz Da Buluşalım" Kampanyası Başlatıldı

Posof'ta "kuran Öğrenme" Kampanyasının Ardından "namaz Da Buluşalım" Kampanyası Başlatıldı

Posofta kuran Öğrenme Kampanyasının Ardından namaz Da Buluşalım Kampanyası Başlatıldı
A+A-

Ardahan'ın Posof ilçesinde müftülük tarafından "Kuran Öğrenme" kampanyasının ardından "Namaz da Buluşalım" kampanyası başlatıldı. Posof Müftülüğü tarafından başlatılan kampanyanın en değişik tarafı

Ardahan'ın Posof ilçesinde müftülük tarafından "Kuran Öğrenme" kampanyasının ardından "Namaz da Buluşalım" kampanyası başlatıldı.
Posof Müftülüğü tarafından başlatılan kampanyanın en değişik tarafı ise "Sabah Namazın da Buluşalım" kampanyası ile sabah namazına gelenlere hafta da bir gün namazdan sonra çorba ikram ediliyor. Her gün akşam namazı ile yatsı namazı arasında verilen Kuran derslerine katılanlardan 75 yaşında emekliler dahi var. Diğer güzel bir yanı ise yıllarca sürgünde kalan ve Ahıska ya dönen ancak Gürcistan hükümetinin tutumundan dolayı vatandaşlık alamadığı için Posof'a gelen Ahıska Türkü Aydın'ın da Kuran öğrenmesi büyük bir hasreti gideriyor.
Sabah ezanından sonra cemaat gelinceye kadar Kuran okunuyor ve namazdan sonra da cemaate Kuran tefsiri okunuyor. Etraf tamamen aydınlanınca da İlçe Müftüsü Ali Çetin, cemaatle beraber sabah çorbası içmek için lokantaya giderek beraberce çorbalarını içiyorlar.
Konu ile ilgili bilgi veren Müftü Ali Çetin, yaklaşık 8 haftadır başlattıkları bu kampanyanın devam edeceğini, bilhassa yaz aylarında gelen gurbetçilere bir sürpriz olarak ikram edeceklerini belirtti.
Çetin, "Olur ki gurbetçi kardeşlerimizde gittikleri yerlerde aynı geleneği devam ettirirler" dedi.
(HİA-AA-Y)

20.01.2013 15:36:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT