1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Portakal Parkı Tamamlanarak Hizmete Sunuldu

Portakal Parkı Tamamlanarak Hizmete Sunuldu

Portakal Parkı Tamamlanarak Hizmete Sunuldu
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Portakal Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Portakal Parkı'nı vatandaşların hizmetine sundu. Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 bi

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, Portakal Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Portakal Parkı'nı vatandaşların hizmetine sundu.
Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 bin metrekarelik alanda inşa edilen Portakal Parkı'nın yapımı tamamlandı. Halkın hizmetine sunulan ve modern çocuk oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş yolları ile süs havuzunun da yer aldığı parka son olarak oturma grupları yerleştirildi. Turgut Türkalp, Turunçlu ve Demirtaş Mahallelerine yakın mesafede olduğu için bu mahallere de hitap edecek şekilde tasarlanan park, çocukların yanı sıra yetişkinler tarafından da yoğun ilgi görüyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 9 yılda 56 olan park sayısını 124'e, 108 bin metrekare alan olan yeşil alan miktarını da 850 bin metrekareye çıkartarak Toroslar'ı adım adım yeşil bir geleceğe hazırladıklarını belirtti. Büyük parklar yaparak, çevre mahallelerdeki insanların da tesislerden yararlanmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Tuna, parkları sadece çocukların oyun oynadığı alanlar olarak değil, yetişkinlerin de spor yapabileceği mekanlar olarak tasarladıklarını kaydetti. Yaptıkları kalıcı hizmetlerle vatandaşların günün her saatinde parklarda dinlenme ve spor yapma şansı bulabildiklerini vurgulayan Başkan Tuna, "Sokak aralarında, cadde ortasında ya da apartmanların arasında oynamak zorunda kalan çocuklarımız evlerinin önünde yapılan parklarda oynama imkanına kavuştu. Sağlıklı gelecek için yeşil alanların önemini biliyor ve bu doğrultuda çalışıyoruz" dedi.
(KYM-Y)

30.01.2013 15:55:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT