1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Polisten Belediye Hoparlörü İle Trafik Uyarısı Erol Karaoğlan Adana

Polisten Belediye Hoparlörü İle Trafik Uyarısı Erol Karaoğlan Adana

Polisten Belediye Hoparlörü İle Trafik Uyarısı  Erol Karaoğlan    Adana
A+A-

Adana'nın Kozan ilçesinde emniyet müdürlüğü, belediyenin merkezi hoparlör sistemi ile vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Belediyenin merkezi hoparlör sisteminden yapılan a

Adana'nın Kozan ilçesinde emniyet müdürlüğü, belediyenin merkezi hoparlör sistemi ile vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıyor.
Belediyenin merkezi hoparlör sisteminden yapılan anonslar belli aralıklar ile tekrarlanıyor. Sürücülere, mağduriyet yaşamamaları için araç kullanırken emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonu ile konuşmamalar gerektiği, mobilet ve motosiklet kullanıcılarının ise trafikte kask takma zorunlulukları bulunduğu hatırlatılıyor.
Emniyet kemeri, cep telefonu ve kask ihlali yapan sürücülere her ihlal için 77 TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.
Öte yandan, ilçe genelinde son günlerde meydana gelen trafik kazalarının çoğunun motosiklet kazası olduğu belirtilirken önümüzdeki günlerde motosiklet sürücülerine eğitim verileceği ardından ise kask dağıtılacağı öğrenildi.
(EKA-Y)

04.02.2013 13:01:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT