1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Polis Ve Jandarma Selendi'de Halka Broşür Dağıttı

Polis Ve Jandarma Selendi'de Halka Broşür Dağıttı

Polis Ve Jandarma Selendide Halka Broşür Dağıttı
A+A-

Selendi'de İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı, pazaryerinde vatandaşlara ve esnafa broşür dağıttı. Manisa Valiliği'nin şiddet, madde bağımlılığı ve çocuk suçlarının önlenmesi amacıyla başl

Selendi'de İlçe Emniyet Amirliği ve Jandarma Komutanlığı, pazaryerinde vatandaşlara ve esnafa broşür dağıttı.
Manisa Valiliği'nin şiddet, madde bağımlılığı ve çocuk suçlarının önlenmesi amacıyla başlattığı "Umutlar Çiçek Açsın" projesi kapsamında uyarıcı broşürler dağıtan güvenlik güçleri, hedeflerinin suç işlendikten sonra suçluyu yakalamak değil, suç işlenmesini önlemek olduğunu ifade ettiler. Suçu oluşmadan önlemek için toplumun desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getiren İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği ekipleri, "Vatandaştan bize ihbar gelmeli ki, biz de olaylara hızlı müdahale edelim ve kısa sürede çözelim. Şüpheli durumlarda 155 Polis veya 156 Jandarma imdat hatlarını aramaktan çekinmeyiniz" dediler.
Vatandaşlara ayrıca, hırsızlık, dolandırıcılık, sahte para, şiddetin önlenmesi, madde bağımlığı ile mücadele, çocukların suça karışmasının önlenmesi ile çocuklara yönelik işlenen suçlarla mücadele konularında da bilgi verildi. Vatandaşlarımızın sorunlarını da dinleyen ekipler, özellikle telefonla kendilerini arayıp hakim, savcı, polis olarak tanıtıp para veya kontör isteyen kişilere itibar etmemeleri konusunda uyardılar. Ekipler, vatandaşdan şüphelendikleri hallerde 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma hattına arayıp bildirmelerini de istediler.
(AÇ-ERG-Y)

30.01.2013 16:43:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT