1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "polis- Medya İletişimi" Konulu Seminerde Gazeteciler Medya Ve Polisi Anlattı

"polis- Medya İletişimi" Konulu Seminerde Gazeteciler Medya Ve Polisi Anlattı

polis- Medya İletişimi Konulu Seminerde Gazeteciler Medya Ve Polisi Anlattı
A+A-

Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) tarafından "Polis-Medya İletişimi" konulu panel düzenlendi. Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz'ın yönetiği panelde TRT Bölge

Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) tarafından "Polis-Medya İletişimi" konulu panel düzenlendi.
Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Korkmaz'ın yönetiği panelde TRT Bölge Müdürü Salih Lütfü Şengül, 'Medya Eğiti ve Polisiye Haberler', Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Zekeriya Kaya, 'Kamu Haberciliği ve Polis', Cihan Haber Ajansı Bölge Temsilcisi Ersin Demirci, 'Halkın Tenviri ve Polis', Doğan Haber Ajansı Bölge Müdürü Kadir Sabuncuoğlu, 'Haberin Ticari Boyutu ve Polis' konularında sunum yaptı.
Panelin açılış konuşmasını yapan Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdullah Şahin, Türk demokrasi polismedya ilişkisinin tarihsel sürecinden bahsetti
İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız'da, olumlu bir imaja sahip olmanın polis teşkilatı için önemli olduğunu belirterek, "sert yaklaşımlar", "sert polis" imajının uzun yıllar teşkilatın üzerinde kaldığını söyledi.
Moderatör Prof. Dr. Korkmaz'da, demokrasi ile yönetilen ülkelerde basının görevinin kamuoyunu doğru bilgilendirmek olduğunu söyledi. Demokrasilerde kamu görevi yapan herkesin eleştirilebileceğini vurgu yapan Prof. Dr. Korkmaz, "Eleştirinin olmadığı yerlerde gizli sancılar ve patlamalar olur. Toplum sarsılır. Kamu görevlileri de eleştirilir. Ancak eleştiride art niyet olmamalı." değerlendirmesinde bulundu.
Daha sonra gazeteciler, medya polis iletişimi konularında sunumlar yaparak öğrencilere tecrübe ve bilgilerini aktardılar.
Panel sonunda katılımcılara teşekkür belgesi verildi.
(AA-AA-Y)

16.02.2013 10:27:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT