1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polis Değil, Fırtına Müdahale Etti

Polis Değil, Fırtına Müdahale Etti

Polis Değil, Fırtına Müdahale Etti
A+A-

Çanakkale'de Dev-Genç üyesi bir grup açlık grevi başlatmak istedi ancak fırtına eylemcilerin kurmaya çalıştığı çadırı her seferinde devirince polisin müdahalesine gerek kalmadı. Tutuklu 12 Dev-Genç

Çanakkale'de Dev-Genç üyesi bir grup açlık grevi başlatmak istedi ancak fırtına eylemcilerin kurmaya çalıştığı çadırı her seferinde devirince polisin müdahalesine gerek kalmadı.
Tutuklu 12 Dev-Genç üyesi üniversiteliye destek olmak için açlık grevi yapmak isteyen bir grup Dev-Genç üyesi, İskele Meydanı'na geldi. Burada çadır kurmak isteyen grubu çok sayıda polis takip etti. Basın açıklamasının ardından gruptan iki kişi çadır kurmak istedi. Meydana çadır kurulmasına izin vermeyen polis ekipleri ise müdahale etmek için tedbir aldı ancak protestocuların defalarca kurdukları çadır fırtına nedeniyle devrildi. Çadır kurulamayınca polis de müdahale etmekten vazgeçti.
Çadırı bırakan protestocular slogan atmaya başlarken, eylemciler fırtına yüzünden pankartı zapt etmekte de güçlük çekti. Bir süre slogan atan protestocular, daha sonra bölgeden ayrıldı.
(GD-MŞ-GS-Y)

19.12.2012 16:19:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT