1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Polis, Bir Mesajla 362 Kilo Esrarı Ele Geçirdi

Polis, Bir Mesajla 362 Kilo Esrarı Ele Geçirdi

Polis, Bir Mesajla 362 Kilo Esrarı Ele Geçirdi
A+A-

Sivas'ın Gürün ilçesinde, polis ekiplerinin şüpheli bir şahsın telefonundaki mesajı incelemesi sonucunda, İstanbul'dan çalınarak ikiz hale getirilen araçta 362 kilo, başka bir otomobildeki yorgan ve b

Sivas'ın Gürün ilçesinde, polis ekiplerinin şüpheli bir şahsın telefonundaki mesajı incelemesi sonucunda, İstanbul'dan çalınarak ikiz hale getirilen araçta 362 kilo, başka bir otomobildeki yorgan ve battaniye arasında ise 50 kilo satışa hazır esrar ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Gürün İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı birimler, ilçe merkezinde şüphelendikleri bir aracı durdurarak kontrol yaptı. Kontroller sırasında otomobilde bulunan M.T. (33) kimliğini gösteremeyince şahsı gözaltına alan polis, telefonuna da el koydu. Bu sırada otomobilin içindeki ikinci bir telefon sesini duyan polis, arama yaptı. Telefonu koltuk altında bulan polis, mesajlar bölümünde "Yol müsait mi geleyim mi" diyen bir şahsa, M.T.'nin "Gel" mesajı atmaya çalıştığını fark etti. Yakalandığı sırada mesaj atma fırsatı bulamayan şüpheli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, yolda tedbir alan polis ekipleri, 34 plakalı bir minibüsle gelen şüphelileri durdurdu. Araçta bulunan E.F. (25), E.Ö. (26), F.A. (29) ve Ö.M.'nin (17) kimlik kontrolü yapılırken, aracın ise başka bir kişiye ait olduğu tespit edildi. 34 plakalı aracın sahibine telefonla ulaşan polis, "Benim aracım evin önünde, pencereden bakıyorum şu an orada duruyor" cevabını alınca şaşırdı. Daha sonra benzer araçları araştıran ekipler, İstanbul Maltepe'den çalınan araca, benzer bir aracın sahte plakasının takılarak ikiz hale getirildiğini ortaya çıkardı. Çalıntı araçta bulunan şüpheliler gözaltına alınırken, araçta da arama yapıldı. Aramada, siyah poşetler içerisine gizlenmiş 362 kilo satışa hazır esrar ele geçirildi.
Terör örgütüne finansman kaynağı sağladıkları iddia edilen şüphelilerden 4'ü tutuklanırken, yaşı 17 olan Ö.M. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Uyuşturucu maddenin, Diyarbakır'dan İzmir'e götürüldüğü öğrenildi.

YORGAN ARASINDA DA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
Öte yandan, Kayseri-Malatya yolu arasında uygulama yapan Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Gürün İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, V.E.'nin kullandığı bir otomobili durdurdu. V.E.'nin Diyarbakır'dan İzmir'e çalışmaya gittiğini ve araçta yorganların olduğunu söylemesinden şüphelenen polis, otomobilde arama yaptı. Yapılan aramada, yorgan ve battaniyeler arasında satışa hazır 50 kilo esrar ele geçirildi.
Adliyeye sevk edilen V.E., çıkarıldığı mahkeme tarafından uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Bu arada, ele geçirilen toplam 412 kilogram uyuşturucunun piyasa değerinin, yaklaşık 5 milyon lira ettiği öğrenildi.
(HİV-SO-Y)

03.02.2013 10:21:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT