1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Plaj Futbolu Şampiyonası Van'da mı yapılacak?

Plaj Futbolu Şampiyonası Van'da mı yapılacak?

Plaj Futbolu Şampiyonası Vanda mı yapılacak?
A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Van Bölge Müdürü Cengiz Polater, plaj futbolu karşılaşmalarının Temmuz 2013 ayında başlayacağını ifade ederek, Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını da Van’a almayı hedeflediklerini söyledi.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Cengiz Polater, TFF olarak gerçekleştirilen plaj futbolunun 3 etaptan oluştuğunu belirtti. Plaj futbolunun ilk etabını Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde startını vereceklerini ifade eden Polater, “Ardından Edremit Çiçekli beldesinde daha sonra da Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) plajında yapacağız. Üniversitemiz bu işi biraz daha genişletti. Plaj futbolunun oynandığı yere 2 bin 500 kişinin izleyebileceği bir tribün yapmış durumda. Bizde böylesi bir tribün karşısında Türkiye Plaj Futbolu Şampiyonası’nın bir ayağını Van’da üniversitemiz plajında oynatmak istiyoruz. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunduk. İnşallah bu girişimimiz olumlu sonuçlanır ve şampiyonanın bir ayağı ilimizde gerçekleşir. 3 etapta gerçekleşecek olan etkinliğimiz, şampiyonanın yapılmasıyla da 4’e çıkmış olacak” dedi.


Bu yıl Futsal’ı da gerçekleştiremediklerini sözlerine ekleyen Cengiz Polater; “İlimizde yaşanan depremlerden dolayı salonlarımızın hepsi hasarlı durumda. Bu yüzden bu etkinliği bu yıl hayata geçiremedik. İnşallah önümüzdeki yıla kadar salonlar konusundaki sıkıntılar çözüldüğü taktirde bizde TFF olarak Futsal etkinliğini devam ettirmiş olacağız” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT