1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pkk'ya Silah Ve Mühimmat Sağlayan 4 Kişi Tutuklandı

Pkk'ya Silah Ve Mühimmat Sağlayan 4 Kişi Tutuklandı

Pkkya Silah Ve Mühimmat Sağlayan 4 Kişi Tutuklandı
A+A-

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kızıltepe ilçesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'ya silah ve mühimmat sağlayan 4 kişi yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Ma

Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kızıltepe ilçesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'ya silah ve mühimmat sağlayan 4 kişi yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; il merkezi ve ilçeler ile Suriye'de örgüt faaliyeti çerçevesinde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik yapılan istihbarı çalışmalar kapsamında Kızıltepe ilçesinde düzenlenen operasyonda 4 kişinin yakalandığı belirtildi. Açıklamada, "Gözaltına alınan İ.A., E.A., M.A.K. ve A.S. isimli şahısların silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı bilgisine ulaşılması üzerine başlatılan çalışmalar sonucunda; yapılan 3 ayrı operasyonda toplam 5 adet tabanca, 10 adet şarjör, 255 adet fişek ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi. Olayla ilgisi bulunan İ.A., E.A., M.A.K. ve A.S adlı şahıslar örgüt faaliyeti çerçevesinde silah ve mühimmat kaçakçılığı yapmak suçundan çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi" denildi.
(MA-AKK-AŞ-Y)

24.01.2013 15:11:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT