1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pkk'lı Söylemez'in Cenaze Töreni İçin Mersin'deki Hazırlıklar Sürüyor

Pkk'lı Söylemez'in Cenaze Töreni İçin Mersin'deki Hazırlıklar Sürüyor

Pkklı Söylemezin Cenaze Töreni İçin Mersindeki Hazırlıklar Sürüyor
A+A-

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadından Leyla Söylemez'in Mersin'deki cenaze töreni için hazırlıklar sürüyor. Bugün Diyarbakır'daki törenin ardından Mersin'e getirilecek olan PKK'lı

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadından Leyla Söylemez'in Mersin'deki cenaze töreni için hazırlıklar sürüyor.
Bugün Diyarbakır'daki törenin ardından Mersin'e getirilecek olan PKK'lı Söylemez'in cenazesi, yarın Kurdali Mahallesi'ndeki Nur Camii'nde cuma namazı sonrası gerçekleştirilecek törenin ardından Güneykent Mezarlığı'na defnedilecek. Söylemez için mezarlıkta mezar kazılırken, BDP Mersin İl Başkan Yardımcısı Orhan Hazar, cenaze için gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi. Hazar, Genel Başkan Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı cenaze törenine ayrıca 5 milletvekilinin daha geleceğini duyurdu. Cenazenin Nur Camisi'ndeki törenin ardından Güneykent Mezarlığı'nda toprağa verileceğini ifade eden Hazar, halkın sağduyulu olmasını istedi.
Öte yandan Mersin Emniyet Müdürlüğü de yarınki cenaze töreni için güvenlik önlemleri aldı. Tören için çevre illerden de takviye personel talebinde bulunuldu. Cenaze töreni sırasında bir polis helikopterinin görev yapacağı öğrenildi.
(HSK-OK-Y)

17.01.2013 12:48:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT