1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pkk Tehdidiyle 28 Bin 500 Lira Dolandırdılar

Pkk Tehdidiyle 28 Bin 500 Lira Dolandırdılar

Pkk Tehdidiyle 28 Bin 500 Lira Dolandırdılar
A+A-

Adana polisi, telefon ettikleri iki vatandaşa, kimlik bilgilerinin terör örgütü PKK tarafından kullanıldığını söyleyerek, bu yanlışı düzeltecekleri vaadi ile 28 bin 500 TL dolandıran iki zanlıyı yakal

Adana polisi, telefon ettikleri iki vatandaşa, kimlik bilgilerinin terör örgütü PKK tarafından kullanıldığını söyleyerek, bu yanlışı düzeltecekleri vaadi ile 28 bin 500 TL dolandıran iki zanlıyı yakaladı.
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesindeki bir kuyumcuda meydana geldi. İddiaya göre Fehmi K. (31) ile Ali D. (29) 10 Ocak 2012 günü önce Çanakkale'de yaşayan Ramazan Yılmaz'ı telefonla arayıp kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin kullanılarak bölücü terör örgütü PKK'ya para aktarıldığını söyledi. PKK'nın ismini duyan müştekinin paniklemesinden faydalanan şahıslar, "Biz çok gizli bir görevdeyiz sizin sorununuzu çözeceğiz. Ancak bunun için bizim vereceğimiz hesaba para yatırmanızı gerekiyor. Eğer para yatırmazsanız PKK'ya hesabınızdan para aktırılmaya devam eder ve sonra terör örgütünü finansa etmekten içeri girersiniz. Ancak bize para yatırırsanız hem sorunuz çözülür hem de devlet güvencesinde olan paranız operasyon bittikten sonra size geri verilir" dedi. Korkan müşteki hemen verilen hesaba 5 bin 800 lira para aktardı.
Aynı zanlılar bu kez de Aydın'ın Didim ilçesinde fırıncılık yapan bir kişiyi arayıp yine kimlik bilgilerinin kullanılarak PKK'ya para aktarıldığını söyleyip bunun için para istedi. Fırıncı İsmali Poyraz da korkarak kendisini polis ve savcı olarak tanıtan zanlılara 23 bin lira para yatırdı. Parayı yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlayan iki şahıs da polise giderek şikayetçi oldu. Yapılan çalışma sonucunda zanlılar yakalandı. Zanlıların yanlarında bulunan kartlarda müştekilerin yatırdığı tahmin edilen 6 bin 300 lira para bulundu. Zanlılar, emniyetteki sorgularında kendilerinin maddi anlamda zor durumda oldukları için kartlarını kullandırdıklarını kendilerinin savcı ve polis olarak dolandırıcılık yapmadıklarını ileri sürdü.
(FKE-AKL-

19.01.2013 10:37:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT