1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PKK karakola saldırdı: Karakol komutanı şehit oldu, 1 subay yaralandı

PKK karakola saldırdı: Karakol komutanı şehit oldu, 1 subay yaralandı

PKK karakola saldırdı: Karakol komutanı şehit oldu, 1 subay yaralandı
A+A-

MARDİN - Mardin'de güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 1 astsubay şehit oldu, 1 üsteğmen'de yaralandı. Çatışmada 2 PKK'lı da öldürüldü. Çatışmanın devam et

MARDİN - Mardin'de güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 1 astsubay şehit oldu, 1 üsteğmen'de yaralandı. Çatışmada 2 PKK'lı da öldürüldü. Çatışmanın devam ettiği bölgeye takviye birlikleri gönderildi.
Mardin'in Ömerli ilçesine 24 kilometre mesafede bulunan Ünsalı Köyü Jandarma Karakolu'na bu sabah saatlerinde bir grup PKK'lı ağır silahlarla saldırdı. Çıkan çatışmada karakol komutanı Astsubay İlker Düzova şehit olurken Üsteğmen Alper Ferdi Tanrı yaralandı. 2 PKK'lı ise ölü ele geçirildi. Yaralı Üsteğmen Alper Ferdi Tanrı Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahaleden sonra Helikopterle Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı. Çatışmanın sürdüğü Ünsalı Köyü'ne Ömerli ve Mardin'den takviye askerler sevk edildi. Karadan ve havadan bölge ablukaya alındı. Bölgede çatışmaların devam ettiği öğrenildi.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT