1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Piyanist Gülsün Onay Mersinlilerle Buluşacak

Piyanist Gülsün Onay Mersinlilerle Buluşacak

Piyanist Gülsün Onay Mersinlilerle Buluşacak
A+A-

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), klasik müziğin büyük ustalarından piyanist Gülsün Onay'ı Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MDOB Orkestrası eşliği

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), klasik müziğin büyük ustalarından piyanist Gülsün Onay'ı Mersinli sanatseverlerle buluşturacak.
MDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MDOB Orkestrası eşliğinde her ay gerçekleştirilen senfonik konserler kapsamında, usta sanatçı, piyanist Gülsin Onay, Şef Artun Hoinic yönetiminde bir konser verecek. MDOB Orkestrası'nca seslendirilecek olan konser, 31 Ocak 2013 Perşembe günü Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde gerçekleşecek. Konserde, Gülsin Onay, Edvard Hagerup Grieg'in Piyano Konçertosu'nu seslendirirken, ikinci bölümde MDOB Orkestrası Dvorak'ın Senfoni No.8 eserini seslendirecek.
Konsere ilişkin açıklama yapan MDOB Müdür ve Sanat Yönetmeni Erdoğan Şanal, "Klasik müziğin büyük ustalarından Gülsin Onay, Grieg'in Piyano Konçertosu'nu Mersinli sanatseverlere seslendirecek. Bu büyük buluşmaya vesile olmanın sevinci içerisindeyiz. Yeni yılın bu ilk senfonik konserinde sanatseverleri aramızda görmek bizleri mutlu edecek" dedi.
(KYM-Y)

28.01.2013 10:16:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT